Az első horgász szótár bejegyzés sikerén felbuzdulva folytatnám értetlen, laikus társaim okítását egy újabb szószedettel. Horgász szótár értetlen asszonyoknak sorozat most bemutatott kifejezései nagyrészt a horgászat elején, avagy azt megelőzően, a pakolásnál hangzanak el. Ugyanis a horgász felkészülésként egész raklapnyi halkaját és színes bogyót vonszol haza. Majd ugyanezzel a málhával módszeresen megrakja a kocsit mondván – na ezért nem suzukit vettünk, hát hol férne bele abba egy három méteres bot? Vegyük végig tehát az etetés és a csalik, etetőanyagok kifejezéseit. Utóbbiak esetében komplett iparág épül arra, hogy minél büdösebb és drágább legyen, ami végeredményben tökéletesen érthető egy olyan terméknél, amit azért hoztak létre, hogy eldobd.
Halkaja és etetés
Bojli – a színes, ízesített maceszgolyó a horog alatt
Pop up – a lebegő, ízesített maceszgolyó a horog fölött
Pellet – a henger alakú, lebegő, ízesített macesz a horog fölött
Hóember – amikor a horgász szakavatott mozdulatokkal bojliból és pop upból legózik egy emberkét a szerelékre. Akárhogy is tikkelsz tőle, cseppet sem szempont, hogy a neonsárga pop up elüt-e az epres bojli árnyalatától.
Ízfokozó – az a túlárazott ételszínezék, amivel a bojlit vagy a darát locsolják, ha eddig nem lett volna elég büdös. Ez lesz az a gyerekrágó aromákra emlékeztető illat, amit mostantól három napon át érzel, ha a horgász megcirógatja az arcod.
Dara – teljes nevén etetődara: az a grízjellegú, vízzel higított nyerstészta, amit addig gyúrnak fáradságos munkával órákig egy kiszolgált vödörben, amíg be nem fogja a kezüket és a vödör falát, aztán elvetik a vízbe. Olyan inycsiklandó iz- és szinkombinációkban kapható, mint piros-epres, sötétbarna-májas, fehér-kagylós vagy sárga-ananászos, de van hupikék is, amit nem latolgatnék, miből lehet.
Beetetés – amikor “antré” gyanánt több zacskónyi darát, kukoricát vagy egyéb csillagárú “nyalánkságot” hajigál a vízbe és később ugyanide próbál bedobni.
Csúzli – amikor embered az etetés kedvéért nem akar vizes lenni és rosszalkodhatnékja van
Etetőrakéta – lyuggatott falú, műanyag henger, amit teletömnek darabos etetőcuccal és a damilra kötve bevágják a vízbe. Ha történetesen áztatott bármivel tömte meg, állj el a nyomvonalból, spriccelni fog.
Dobócső – enyhén görbített cső, amivel gömbölyű dolgokat hajigálnak a vízbe. Az előnye, hogy messzire és pontosan lehet célozni. A hátránya, hogy kezdetben senki se tud vele erősen és pontosan célozni. Viszont jó hangja van.
Etetőkosár – műanyag vagy fém kosár, amire rágyúr egy kis etetőanyagot. Most már tudjuk, hova vezet az a rengeteg sógyurmázás oviban.
Műcsali – színes, változatos – olykor cuki – halfigurácskák a Némó nyomában le nem forgatott szereplőiről. Ez az a részleg, amivel legtovább tudod elszórakoztatni magad a horgászboltban.
Gumikukorica – recycling kukorica műanyagból, ami – az ellenség megtévesztése végett – csak ritkán kukoricaszínű. Viszont ízesített. És lebeg.
Giliszta – ez az amire gondolsz. Ne nyitogasd a horgász szelencéit, nem cukorkát tart bennük.
Csonti – csontkukac. Izgő mozgó lábatlan lárva. Dögökben terem. Ha nem szereted a gilisztát, őt se fogod. Ha mégis szereted a gilisztát, őt akkor se fogod.
Légy perfekt és böngészd át az egész horgász-szótárt!
Van még ott, ahonnan ez jött!